Komu, komu na Szczyt Świata?

Dziś czas na wspomnienie w tym miejscu o pierwszym z miejsc, które znajduje się na mojej liście marzeń do zrealizowania. Tak jak wspominałam na początku, moja przygoda z podróżowaniem dopiero się zaczyna, a więc póki co większa jest lista tych rzeczy do zrealizowania, niż już wykonanych. Ale wszystko po kolei, a z pewnością już niedługo będę mogła odhaczać kolejne miejsca na liście. Pierwszym z magicznych miejsc, które chciałabym koniecznie zwiedzić, jest znane wszystkim na pewno z nazwy (bo taką samą nosi popularne ciasto 🙂 ) – Kilimandżaro, czyli korona ziemi .

Dlaczego tam?

Na początek wypadałoby streścić, czym owo miejsce jest i dlaczego budzi tak ogromne moje (i nie tylko moje zresztą) zainteresowanie. Powiedzieć można przecież, że to góra jak każda inna, więc po co tłuc się przez świat tyle kilometrów. Otóż nie jest to zwykła góra, to magiczne, niepowtarzalne, klimatyczne miejsce. To przede wszystkim najwyższa wolnostojąca góra na świecie, co samo w sobie czyni ją wyjątkową i podkreśla jej majestat, powiew grozy i niezależności. Tylko tam, w ciągu jednej wspinaczki mamy szansę doświadczyć w ciągu zaledwie kilku dni całego wachlarza klimatycznego – od gorących tropików, do wręcz arktycznych mrozów na wysokości ostatnich śniegów Kilimandżaro.

A więc…

Brzmi fantastycznie, prawda? Z całą pewnością takie też jest, gdy tylko oglądam zdjęcia czy materiały filmowe z wypraw innych, marzę o tym, aby kiedyś, w niedalekiej przyszłości, znaleźć się tam i zamieścić tutaj relację dla Was…. 🙂 Póki co – uciekam marzyć dalej, bo pisząc to wkręciłam się bardzo mocno…

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s