Rosja!

Matka Ziemia skrywa mnóstwo tajemniczych, pięknych i czasem niebezpiecznych, ale niezwykle przyciągających miejsc. Nie sposób ich wszystkich zobaczyć, chyba że jesteśmy kotami i mamy 9 żyć, a każde z nich wykorzystujemy maksymalnie pod kątem podróży – kto wie czy jednak i wtedy starczyłoby ich wszystkich na przelotne choć zobaczenie wszystkich pięknych zakątków jakie kryją się na naszej Planecie. Góry i doliny, morza i oceany, jeziora i rzeki, pustynie i lasy…Na każdym kontynencie jest po kilka krajów kryjących w sobie przepiękne tajemnicze miejsca, a w każdym z tych krajów – jeszcze więcej miejsc wartych zobaczenia.

Rosja. Jedno z najpiękniejszych, najciekawszych i najbardziej pociągających miejsc. Specyficzna, lecz niezwykle ciekawa kultura, mnóstwo prześlicznych i majestatycznych budowli, wspaniałe tradycje. Chyba każdy z nas, jeśli nie ciągle, to przynajmniej jako dziecko chciał choć na chwilę znaleźć się w tym kraju.

Choć sama nie potrafię określić co to takiego, to faktycznie kraj ten ma w sobie coś, co przyciąga niczym magnez. Coś, co obezwładnia i niemal ciągnie za rękę. Oczywiście jako miłośniczka podróży nie byłabym sobą, gdybym nie wypatrzyła w każdym miejscu czegoś ciekawego z punktu widzenia łazika górskiego 🙂 W Rosji niewątpliwie jest to Elbrus. To wygasły wulkan, który niemal w całości pokryty jest lodowcami i wiecznym śniegiem. Ciekawostką, z którą spotykam się po raz pierwszy jest to, iż jest to góra o…dwóch szczytach! Zachodni osiągnął wysokość 5642m, natomiast wschodni, oddzielony od zachodniego przełęczą, jest o zaledwie 21 m niższy. Wiecie, każdy kto chce coś osiągnąć, znajdzie sobie powód ku temu – ja właśnie znalazłam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s