A ja na to, jak na lato!

Cześć i czołem, witam się z Wami serdecznie! Chwilkę mnie tutaj nie było, ale jako że to blog podróżniczy staram się nie wychodzić za bardzo poza temat i nie pisać o rzeczach z nim nie związanych – żeby Was nie nudzić. Dziś w nieco innym stylu – o wakacjach ogólnie. Czasu już coraz mniej do magicznego urlopu dla większości z nas – czas na oferty last minut w niektórych przypadkach!

Dziś krótko o tym, jak w pogoni za wakacyjnymi marzeniami nie dać się nabrać – i nie stracić pieniędzy, wycieczki, ani przede wszystkim zdrowia czy nawet życia…

Jeśli z jakiegoś powodu nie udało Wam się do tej pory załatwić wyjazdu, istnieje jeszcze taka szansa w postaci :

  • odkupienia takowego od osób które jechać nie mogą
  • ofert last minute

W obu przypadkach należy zachować dużą dozę ostrożności i ofertę sprawdzić jak w przypadku normalnego wykupu. Pamiętajcie, że naciągacze i oszuści nie śpią, a Wasze podejrzenia powinna od razu wzbudzić oferta która jest podejrzanie tania, nie ma w niej pełnych danych kontaktowych do organizatora, bądź nazwa biura podróży brzmi łudząco podobnie do któregoś ze znanych – może okazać się, że to oszuści podszywający się pod znane firmy! Uwaga zwłaszcza na oferty internetowe – jeśli nie można takowej zweryfikować w stacjonarnym biurze, lepiej sobie odpuścić – może okazać się, że w razie problemów nie będzie do kogo się zwrócić, bo okaże się, że podane biuro nigdy nie istniało i nikt nie podejmuje odpowiedzialności za ludzi którzy pojechali!

ZAWSZE, ale to zawsze sprawdzajcie biuro podróży którego nie znacie w rejestrach.

Tylko wybierając pewnego organizatora, macie zapewnioną gwarancję udanych wakacji. Nie daj się skusić tanią (zwłaszcza podejrzanie tanią) ceną – wszak znane powiedzenie trafnie mówi, iż chciwy dwa razy traci!

Udanych wakacji wszystkim! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s