O Etiopii słów kilka

Zanim wyruszę do Ras Dashen poświęcam czas na czytanie informacje o kulturze i historii Etiopii. Uważam, że przed wyjazdem warto poznać nie tylko wyróżniające się miejsca, ale też dowiedzieć się trochę o tym, dlaczego dana okolic wygląda tak a nie inaczej. Dzięki temu jeszcze przed samą wyprawą wiem, na co zwrócić uwagę. Przybliżenie sylwetki odwiedzanego miejsca pozwala wyciągnąć więcej refleksji już w trakcie podróży i bezpośredniego odkrywania zwiedzanych lądów.

W poprzednim wpisie wspominałam o zwiedzaniu zabytków większych etiopskich miast. Okazuje się, że jest to bardzo dobry pomysł. O Etiopii można powiedzieć, że to biedny kraj z bogatą i długą historią. To jeden z najstarszych krajów świata, a wiele z zamieszkujących go plemion wierzy, że pochodzi od króla Salomona.  Nie jest to jedyny religijny wątek obecny na tych ziemiach. Według pewnych legend miałaby tam się znaleźć Arka Przymierza, której pełnoprawnym właścicielem ma być właśnie kościół etiopski (Arka ma znajdować się w Aksum – mieście w północnej części kraju).

Etiopia może się pochwalić nie tylko dziedzictwem religijnym i wysokim szczytem Ras Dashen. Z tej niedocenianej krainy pochodzą szczątki najsłynniejszego praczłowieka i… kawa. A to zaledwie kilka z wielu tajemnic, jakie kryje to państwo. Po powrocie z Ras Dashen na pewno napiszę więcej o ciekawostkach związanych z tamtymi terenami. Póki co mam już dość informacji żeby upewnić się w przekonaniu, że pomysł na tą wycieczkę był strzałem w dziesiątkę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s