Aconcagua wyprawa

Alternatywa dla zatłoczonych Himalajów- Andy Aconcagua!

Zdobywanie czołowych szczytów świata obecnie jest coraz łatwiejsze, wystarczy odpowiedni zasób finansowy oraz przygotowanie fizyczne. W Polsce istnieje co najmniej kilka agencji turystycznych organizujących wyprawy na Aconcaguę, Kilimandżaro, Island Peak, Elbrus, Jebel Toubkal oraz Mount Everest.

Wśród tych wypraw na szczyty korony ziemii, uważam że najciekawszym jest zdobycie szczytu And- Aconcagua. Wznoszący się na 6961 m n.p.m. szczyt jest najwyższym masywem obu Ameryk. Umiejscowiony w Kordylierze Głównej And Południowych leży na obszarze Argentyny. Jest atrakcyjnym celem wypraw wielu górołazów. Szlak prowadzący na szczyt charakteryzuje się jałowymi, stromymi zboczami, pustynnym terenem z osuwającymi się spod nóg kamieniami. W języku Inków nazywany jest „kamiennym strażnikiem” co oddaje faune tego miejsca, która powyżej 4000 metrów praktycznie nie występuje. Surowe, ciężkie środowisko, niezapomniane widoki oraz trud wyprawy sprawiają, że zdobycie Aconcagua jest ciekawym i ambitnym wyzwaniem.
Jeśli poszukujesz ciekawej wycieczki, odmiennej od popularnych wypraw w Himalaje to z pewnością spodoba Ci się zdobywanie Aconcagua. Wyprawa jest wymagająca, dla ambitnych, ale jej pokonanie daje olbrzymią satysfakcję. Dodatkowym atutem jest mniejsza popularność tej góry od zatłoczonych już Himalajów. Samo wejście na szczyt Aconcague nie stwarza większych trudności technicznych, jednak wysokość prawie 7000 metrów oraz zmienne, trudne warunki pogodowe sprawiają, że jest to poważne przedsięwzięcie, które spełni ambicje każdego górołaza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s