trekking w himalajach

Polska- Nepal drogą lądową- oszczędność i przygoda w jednym

Wyprawa w Himalaje zazwyczaj kojarzy się z wielkim wydatkiem, miesiącami przygotowań oraz żmudną organizacją. Istnieje jednak kilka sposobów, które pozwolą na odciążenie portfela. Poniżej podzielę się z wami własnymi obserwacjami na temat podróży do Nepalu drogą lądową.

Kwestia transportu do Nepalu drogą lądową jest świetnym pomysłem dla osób posiadających w sobie duszę globtrotera. Przejeżdżając przez wiele państw można zgłębić ich bogactwo kulturowe i zobaczyć ciekawe miejsca.

Najprostsza droga lądowa prowadząca do Nepalu wiedzie przez Słowację. Najlepiej dostać się tam koleją ponieważ bilety są tanie, a warunki podróży dobre. Dalej Węgry, a następnie Bułgaria, Turcja, Iran do Pakistanu. Tam możemy poruszać się autobusami, koleją i oczywiście autostopem. Z Pakistanu droga wiedzie do Indii, a stamtąd już widać Himalaje. Z Indii również koleją dostajemy się do Nepalu. Najlepiej dostać się do miejscowości Pokhar, która jest dobrą bazą wypadową na trekking wokół Annapurny. Przed wyjazdem należy załatwić sobie wizy do Pakistanu i Indii, które załatwiamy w Warszawie. Wiza będzie potrzebna również do Turcji oraz do wjazdu na terytorium Nepalu. Wizy te wypisuje się na granicy więc nie jest to problematyczne.

Warto by droga lądowa, która wiedzie przez wiele państw nie była tylko tranzytem, bo jeśli mamy czas możemy pozwiedzać wiele ciekawostek. Zwłaszcza mając na uwadze na koszty wydania wizy, to szkoda nie skorzystać z lokalnych atrakcji poszczególnych krajów. Dlatego polecam tą drogę szczególnie osobom, które rzeczywiście mają sporo wolnego czasu. Osoby chcące dostać się na trekking w Himalajach muszą się przygotować na długą drogę, jeśli jednak masz odwagę i chęć odbycia takiej wyprawy to polecam Ci wybranie się w taką podróż.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s