trekking himalaje

Co dają podróże?

W dzisiejszych czasach Polacy dołączyli do tych nacji, które wprost kochają podróżować. Nasi rodacy doceniają to, że żelazna kurtyna została zerwana i z ciekawością zwiedzają świat, w czym pomaga im coraz lepsza sytuacja finansowa. Dla niektórych przygody i podróże to wręcz sposób na życie, dla innych moment odskoczni od pracy. Jednakże zastanówmy się: co w zasadzie daje nam taki trekking w Himalajach ? Czy podróże są zajęciem konstruktywnym?

Według niektórych ludzi podróże to próżniactwo i strata czasu, który przecież można wykorzystać na pracę lub rozwijanie siebie. Osoby takie nie zauważają jednak, że w myśl powiedzenia „podróże kształcą”, dobrze zorganizowana i przeżyta wyprawa wzbogaca o nowe doświadczenia, dzięki którym jesteśmy mądrzejsi i dostrzegamy więcej w otaczającej nas rzeczywistości. Mało konkretnie? Niezależnie od tego czy wybierzemy trekking w Himalajachwycieczkę jachtem po Bałtyku czy podróż autostopem przez Śląsk, poznamy nowych ludzi. Niektórzy z nich mogą później nawiązać z nami nawet relacje biznesowe! Tak to zwykle bywa, że na końcu świata z łatwością poznajemy osoby, które mogą stać się ważną częścią naszego życia.

Ludzie to nie wszystko – podróż hartuje charakter, uczy otwartości i komunikatywności. Pozwala czerpać satysfakcję z życia i dodaje energii, którą później możemy przekuć w sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Przy okazji pozwala na obcowanie z innymi kulturami i zdobywanie wiedzy o świecie, a wiedzy przecież nigdy dość! To tylko kilka zalet podróżowania. A wy co myślicie na ten temat? Czy są jakieś ważne plusy wędrówek, o jakich jeszcze warto wspomnieć 😉 ?

Jedna uwaga do wpisu “Co dają podróże?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s