wyprawa do peru

Wyprawa życia, wyprawa do Peru!

Z naszej perspektywy Peru leży na końcu świata. Jeśli więc marzy nam się niezapomniana przygoda w egzotycznej krainie, wyprawa do Peru będzie idealna. Nie ma się co oszukiwać, zorganizowanie wyjazdu do tak odległego miejsca musi wiązać się ze sporymi wydatkami. Jeśli jednak podejdziemy do organizacji wyjazdu w sposób rozsądny to okaże się, że jest on w zasięgu naszych możliwości. Dlaczego warto zdecydować się na wyprawę do Peru? Między innymi dlatego, że jest to kraj bardzo różnorodny, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Geograficznie Peru dzieli się zasadniczo na trzy rejony. Możemy zdecydować się na odwiedzenie wybrzeża, górskich łańcuchów lub rejonu zwanego Montaną. Najlepiej jednak, jeśli wyprawa do Peru umożliwi nam odwiedzenie wszystkich trzech części kraju. Również Lima, stolica kraju, jest miejscem, którego nie możemy pominąć. Ciekawostką, która może zachęcić nas do odwiedzenia Peru, jest fakt, że obecny prezydent tego kraju posiada polskie korzenie! Dziadkowie Pedro Pabla Kuczyńskiego mieszkali w wiosce pod Poznaniem. Jak zwykle okazuje się więc, że nasi rodacy są w stanie dotrzeć wszędzie.

Jeśli jesteśmy fanami archeologii, wyprawa do Peru będzie dla nas niezwykle pasjonująca. W końcu to w tych rejonach swe państwo założyli Inkowie. Lud ten potrafił stworzyć wysoko rozwiniętą cywilizację, w czasach, gdy w Europie wciąż wierzyliśmy w czarownice, magiczne moce i elfy mieszkające w dziuplach starych drzew. Co ciekawe wciąż prawie połowa Peruwiańczyków to Indianie czystej krwi. Zetknięcie się z nimi nie jest łatwe. Mieszkają w swych wioskach, położonych w najbardziej niedostępnych częściach kraju. Kultywują swoje tradycje i wierzenia. Możliwość poznania “prawdziwych” indian, to kolejny powód, który powinien nas przekonać, że wyprawa do Peru jest warta zorganizowania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s