wyprawa do peru

Jakie pamiątki warto przywieźć z Peru?

Peru jest krajem, w którym dynamicznie rozwija się turystyka. Nic dziwnego, ten niezwykle różnorodny skrawek naszej planety ma wiele do zaoferowania. Znajdziemy tu zarówno ośnieżone szczyty gór, jak i pokryte piaskiem pustynie. W kraju Inków nowoczesność przeplata się z historią, a piękno krajobrazów zapiera dech w piersiach. Wyprawa do Peru to także świetna okazja do tego, żeby spróbować potraw regionalnej kuchni i kupić trochę oryginalnych pamiątek. Co warto przywieźć z Peru?

Czapki, szaliki i rękawiczki

Ręcznie robione czapki z wełny alpaki są oryginalną pamiątką, która chroni przed zimnem i wiatrem, więc sprawdzi się także podczas trekkingu w Andach. Można pokusić się także o szaliki i rękawiczki. Każda społeczność, która trudni się wyrabianiem tego typu produktów posiada swoje własne, unikalne wzory. Najpopularniejsze wśród turystów są czapki z wyspy Amantani na jeziorze Titicaca.

Mantywyprawa do peru

Manty to kolorowe, wzorzyste chusty, które oprócz tego, że prezentują się bardzo oryginalnie, są niezwykle praktyczne. Miejscowe kobiety używają ich do przenoszenia, noszenia i dźwigania różnych rzeczy. W mantach nosi się również niemowlęta i małe dzieci. Cieńsze chusty kładzie się też często na stole – wtedy pełnią rolę kolorowych obrusów. Najtańsze manty wykonane są z materiałów syntetycznych, te lepszej jakości robione są ręcznie z wełny alpaki.

Ekstrakty z kakao, eukaliptusa i muna

Bardzo popularnymi pamiątkami z Peru są ekstrakty z kakao oraz roślin takich jak muna czy eukaliptus. Można używać ich do produkcji naturalnych kosmetyków własnej roboty lub do gotowania. Niektóre ekstrakty sprawdzą się także do inhalacji lub w saunach aromatycznych.

Wyprawa do Peru jest doskonałą okazją do nabycia oryginalnych pamiątek i rękodzieła. Oprócz wymienionych wyżej produktów wielu turystów przywozi z kraju Inków wełniane swetry, różnego rodzaju wyroby ceramiczne, obrazy i biżuterię. Dużą popularnością cieszą się także trzcinowe upominki z jeziora Titicaca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s